اخبار و مقالات کرونا

ویروس جدیدی با علائم مشابه کرونا

ویروسی با علائم کرونا

به تازگی ویروسی با علائم کرونا وارد میدان شده است. این ویروس تنها علائم و نشانه هایش باعث نگرانی خیلی ها شده است. اما خطر خاصی نداشته و با مراقبت های ساده خیلی زود از بین می رود. این ویروس علائمی مثل سردرد، اسهال و گاها حالت تنوع و بی اشتهایی دارد. مشاهده این علائم خیلی ها را نگران کرده است که مبادا به کرونا ویروس دچار شده باشند. اما با تغذیه مناسب و استراحت و داروهای ساده خیلی زود از میان می رود.

خطرآفرینی ویروس کرونا آن هم نمونه های تازه ترش باعث شده هر نشانه ای یک زنگ خطر باشد. چاره ای هم نیست. با دیدن هر کدام از این نشانه ها باید از رفت و آمد بیرون منزل بپرهیزیم و در منزل بمانیم. چرا که ممکن است به کرونای خفیفی دچار شده باشیم. پس بهتر است با دیگران رفت و آمد و ملاقات نداشته باشیم تا اگر خدای ناکرده به کرونا دچار بودیم آن را به دیگران انتقال ندهیم.

پزشکان می گویند که هر سال بسیاری از ویروس های گوارشی باعث مراجعه بیماران به آنها می شده است. این ویروس نیز همین طور است. ویروسی که ممکن است از طریق خوردن میوه و سبزی آلوده ما را درگیر کند. بهتر است این ایام به گونه ای رفتار کنیم که امکان ورود کرونا به منزل ما و داخل شدن آن به درون بدن ناممکن باشد. پس توصیه می شود تمامی میوه ها و سبزی جات را با ضدعفونی کننده های مناسب ضدعفونی کنیم. همچنین برای رفت و آمدهای ضروری به جاهای پرخطر مثل بانکها از ماسک سه بعدی با لایه های زیاد و یا دو عدد ماسک سه لایه روی هم استفاده کنیم تا به هیچ بیماری دچار نشویم. چرا که نفوذ پذیری کرونا و نمونه تازه ترش بسیار بیشتر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *