عمومی

درمان عفونت واژن با طب سنتی

درمان عفونت واژن با طب سنتی

ناحیه تناسلی و اندام جنسی بانوان بسیار ظریف و حساس است. به همین دلیل ممکن به دلایل مختلف با مشکلاتی رو به رو شود. یکی از این مشکلات بیماری های میکروبی و قارچی مختلف است. برخی از این آلودگی های میکروبی ممکن است باعث ایجاد عفونت در این ناحیه شوند. در این مقاله به روش های درمان عفونت واژن در طب سنتی می پردازیم. مواردی را به شما معرفی خواهیم کرد که به شما کمک می کند مشکل خود را با روش های طبیعی برطرف نمایید. این روش ها بسیار ساده هستند. به راحتی می توانید در خانه این روش های درمانی را امتحان کنید. در ادامه به معرفی این روش های درمانی سنتی می پردازیم.

درمان عفونت واژن با روش های خانگی

گیاه معجزه آسای ماریانا

درمان عفونت واژن با ماریانا

استفاده از گیاه ماریانا یکی از بهترین روش های درمان عفونت واژن است. این گیاه در کتاب های طب سنتی به عنوان گیاهی جادویی برای بانوان معرفی شده است. یکی از خواص این گیاه از بین بردن باکتری ها و قارچ های عفونت زا از ناحیه تناسلی است. گیاه ماریانا به صورت پودر در بسیاری عطاری ها یافت می شود. می توانید پودر این گیاه را به راحتی تهیه نمایید. پودر ماریانا را بجوشانید. سپس از یک صافی بگذرانید. در طرفی بریزید و در آن بنشینید. اگر این روش برای شما مشکل است از محصولات ماریانا استفاده کنید. می توانید شیاف ماریانا را که توسط شرکت های دارویی معتبر تولید می شود تهیه نمایید. این شیاف به صورت واژینال استفاده می شود. با استفاده مستمر از این محصول عفونت ناحیه تناسلی را به طور کامل درمان نمایید.

استفاده از شنبلیه

درمان عفونت واژن با شنبلیله

یک نسخه گیاهی دیگر استفاده از شنبلیله است. یکی از ویژگی های شنبلیه که به درمان عفونت واژن کمک می کند تنظیم میزان PH است. به همین دلیل است که می تواند عفونت این ناحیه را از بین ببرد. برای استفاده از این نسخه طب سنتی کافی است مقداری تخم شنبلیله تهیه کنید. تخم شنبلیله را در آب بخیسانید. بهتر است یک شبانه روز تخم شنبلیله در آب گذاشته شود. پس از گذشت این مدت آن را صاف کنید. آب حاصله را به صورت ناشتا میل کنید. این کار را روزی یک بار و تا مدت یک ماه ادامه دهید.

نسخه دوم شنبلیه درمانی نیز این است که پودر شنبلیله را با ماست مخلوط کنید. تا زمانی که عفونت این ناحیه از بین نرفته است ترکیب ماست و شنبلیله را استفاده کنید. این ترکیب را روزی دوبار استفاده کنید.

سرکه سیب

درمان عفونت واژن با سرکه سیب

سرکه سیب پر از خواص فراوان است. این سرکه پرخاصیت می تواند بسیاری از آلودگی های داخل بدن ما را از بین ببرد. مصرف روزانه سرکه سیب به مقدار کم جلوی بسیاری از بیماری ها را می گیرد. از این فرآورده طبیعی می توان برای درمان عفونت واژن نیز استفاده کرد. روش درمان نیز بسیار ساده است. کافی است در یک وان یا تشت مقدار یک تا دو استکان سرکه سیب اضافه کنید. سپس در آن بنشینید. مدتی در حدود بیست دقیقه برای ماندن در سرکه سیب کافی است. پس از گذشت این مدت ناحیه تناسلی خود را آبکشی کرده و به خوبی خشک کنید. این روش را روزی یک بار تکرار کنید تا عفونت به طور کامل برطرف شود.

درمان عفونت واژن با ماست

درمان عفونت واژن با ماست

همه ما معمولا در یخچال خود ماست داریم. پس به راحتی می توانید از روش درمانی ماست مالی استفاده کنید! برای استفاده از این روش به یک تکه پارچه تمیز و مقداری ماست نیاز دارید. پارچه را در داخل ماست قرار دهید و سپس پارچه را در داخل واژن خود فرو کنید. به جای استفاده از پارچه می توانید از تامپون هم استفاده کنید. استفاده از تامپون بهتر و راحت تر است. بهتر است پارچه یا تامپون در حدود دو ساعت داخل واژن بماند. سپس آن را خارج کنید و به خوبی ناحیه تناسلی را بشویید. 

استفاده از ماست به صورت خوراکی نیز می تواند به درمان عفونت واژن کمک کند! بله ماست می تواند میزان PH این ناحیه را تنظیم کند. به همین دلیل می تواند از عفونت های این ناحیه را از بین ببرد. روزی دو فنجان ماست بخورید تا میزان PH بدن شما تعادل پیدا کند.

استفاده از گیاه مرزنگوش

درمان عفونت واژن با مرزنگوش

گیاه مرزنگوش نیز در کتب طب سنتی به عنوان یکی از داروهای مفید برای درمان عفونت واژن معرفی شده است. از مرزنگوش عصاره ای تهیه می شود. این عصاره که روغن مرزنگوش است به راحتی در عطاری ها یافت می شود. روغن مرزنگوش به صورت صنعتی و بهداشتی در برخی داروخانه ها نیز یافت می شود. کافی است تنها سه قطره روغن مرزنگوش را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط نمایید. این ترکیب روغنی را به صورت ضماد بر روی محل عفونت قرار دهید. اجازه دهید این ضماد مدتی در حدود ساعت روی عفونت باقی بماند. پس از گذشت این مدت ناحیه را شسته و خشک نمایید. 

امکان استفاده از روغن گیاهی مرزنگوش به صورت خوراکی نیز وجود دارد. می توانید سه قطره روغن مرزنگوش را در یک لیوان آب ولرم بریزید و بخورید. روزی دوبار از آب ولرم و روغن مرزنجوش استفاده کنید. این کار را به صورت مستمر تا کسب نتیجه ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *