پوست، مو و زیبایی

چند درمان خانگی شوره سر

درمان خانگی شوره سر

همه با با اصطلاح شوره سر آشنا هستیم. به مشکل پوسته پوسته شدن سر شوره گفته می شود. این مشکل ممکن است هم برای خانم ها و هم برای آقایان به وجود بیاید. در صورتی که شوره سر به موقع درمان نشود ممکن است باعث ضعیف شدن ریشه مو و ریزش مو شود. به همین دلیل بهتر است در صورت مشاهده، سریع تر برای درمان آن اقدام کنیم. محصولات مختلفی برای درمان شوره سر وجود دارند. برای برطرف کردن این مشکل می توانید از انواع شامپوها و لوسیون ها استفاده کنید. البته روش های ساده تر و طبیعی تری هم برای از بین بردن این مشکل وجود دارد. در این مطلب به روش های درمان خانگی شوره سر می پردازیم.

درمان خانگی شوره سر با روش های گیاهی

ماست آرام کننده التهاب سر

درمان خانگی شوره سر با ماست

یکی از روش های ساده برای درمان خانگی شوره سر استفاده از ماست است. ماست حاوی ترکیباتی برای کاهش التهاب پوست سر است. البته بهتر است برای از بین بردن شوره ها از ماست کم چرب استفاده کنید. ماست را روی پوست سر خود قرار دهید. اجازه دهید مدتی در حدود 20 دقیقه روی سر شما بماند. سپس آبکشی کنید. ماست را با نوک انگشتان روی سر خود ماساژ دهید. ماساژ را به صورت آرام و دورانی انجام دهید. با این کار مواد مغذی ماست توسط پوست سر شما جذب می شود. 

درمان خانگی شوره با سرکه سیب

درمان خانگی شوره سر با سرکه سیب

اگر کتاب طب سنتی را مطالعه کنید متوجه خواص بی شمار سرکه سیب می شوید. سرکه سیب دارویی عالی برای از بین بردن بسیاری مشکلات است. در کتاب طب سنتی ابوعلی سینا تقریبا برای درمان بیشتر مشکلات از سرکه سیب نام برده شده است. جالب است که از این فرآورده طبیعی برای درمان مشکلات پوست و مو نیز می توان استفاده کرد. برای از بین بردن شوره نیز می توانید از سرکه سیب استفاده کنید. بدین منظور از سرکه سیب خانگی استفاده کنید. سرکه سیب و آب را با یک نسبت با هم ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوست سر خود بریزید و ماساژ دهید. از اسپری نیز می توانید استفاده کنید. یک بطری با سر اسپری تهیه کنید. ترکیب سرکه سیب و آب را در آن بریزید. هر روز این داروی طبیعی را به پوست سر خود اسپری کنید. این کار را می توانید هر بار قبل از استحمام انجام دهید. مدتی در حدود پانزده دقیقه تا یک ربع کافی است تا سرکه سیب اثر خودش را بگذارد. سپس مانند همیشه استحمام کنید.

ترکیب روغن کودک و روغن نارگیل

درمان خانگی شوره سر با روغن نارگیل

روغن کودک حاوی مواد مغذی و روغن های مفید برای پوست است. این محصول یک چربی ملایم دارد. یک روش درمان خانگی شوره سر دیگر استفاده از روغن کودک و روغن نارگیل است. این دو روغن را با یکدیگر ترکیب کنید. این ترکیب را در یک ظرف بریزید و روی گاز کمی گرم کنید. فقط مدت کوتاهی کافی است. نباید روغن زیاد داغ شود. سپس آن را روی سر خود ریخته و ماساژ دهید.

از روغن زیتون طبیعی استفاده کنید

درمان خانگی شوره سر با روغن زیتون

یکی از بهترین و موثرترین روش های درمان خانگی شوره سر استفاده از روغن زیتون است. روغن زیتون در کمترین زمان شوره های سر را از بین می برد. بدیهی است که استفاده از روغن زیتون طبیعی نسبت به صنعتی بهتر است. از روغن زیتون طبیعی بودار استفاده کنید. روغن زیتون را با سر انگشتان دست روی پوست سر ماساژ دهید. می توانید یک شب تا صبح بگذارید پوست سر شما با روغن زیتون چرب بماند. البته در این صورت باید یک ملحفه ضخیم روی بالشت خود پهن کنید تا کثیف نشود. اگر شوره های سر شما زیاد است هر شب پوست سر را با روغن زیتون چرب کنید. می توانید کمی روغن زیتون نیز در شامپوی خود بریزید و سر خود را با آن بشویید. این روش به خصوص برای افرادی با پوست خشک روش بسیار خوبی است. با این کار از شوره زدن های مجدد جلوگیری می شود.

درمان خانگی شوره سر با جوش شیرین

درمان خانگی شوره سر با جوش شیرین

کمی جوش شیرین را با آب مخلوط کنید تا به صورت خمیری دربیاید. این خمیر را پوست سر قرار دهید. اجازه دهید در حدود بیست دقیقه روی سر شما باقی بماند. سپس دوش بگیرید. این روش را می توانید یک روز در میان به مدت دو هفته تکرار کنید. سر شما عاری از شوره خواهد شد.

استفاده از شامپوی مناسب

شامپو و محصولات زیادی برای از بین بردن شوره های سر وجود دارد. می توانید از این شامپوها به جای شامپوهای معمولی استفاده کنید. شامپوهای ضدشوره با توجه به نوع موی شما یعنی چرب و خشک وجود دارند. می توانید از این محصولات استفاده کنید. البته بسیاری دیگر از شامپوهای ضدشوره نیز برای همه موها هستند. به طور مثال شامپو ضدشوره سینره یک شامپوی ایرانی با تاثیرگذاری عالی است. این شامپو برای همه انواع پوستی قابل استفاده است. شامپوی با برند دیگر نیز وجود دارد. در این شامپوها از ترکیباتی استفاده می شود که التهابات پوست سر را کاهش می دهد. همچنین با استفاده مداوم روند شوره زدن مجدد بسیار کاهش پیدا می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *