پوست، مو و زیبایی

جلوگیری از جوش صورت

جلوگیری از جوش صورت

جوش ها و آکنه های پوستی ممکن است در برخی مواقع روی صورت ظاهر شوند. در این صورت زیبایی چهره را کمتر می کنند. دلایل مختلفی ممکن است باعث بروز این جوش ها شوند. روش های مختلفی وجود دارد که می توان از شر جوش و آکنه نجات پیدا کرد. اما بهتر است با مراقبت های پوستی و تغذیه ای از بروز این جوش ها جلوگیری کنیم. در این مطلب می خواهیم درمورد مراقبت هایی برای جلوگیری از جوش صورت صحبت کنیم. روش های ساده ای که به شما کمک می کند احتمال جوش و آکنه های صورت را به حداقل برسانید.

مراقبت هایی برای جلوگیری از جوش صورت

شست و شوی صورت

جلوگیری از جوش صورت با شست و شو

یکی از ساده ترین روش ها برای جلوگیری از جوش صورت شست و شوی به موقع پوست است. سعی کنید هر روز قبل از خواب صورت خود را بشویید. با این کار آلودگی ها و ذرات غبار از روی پوست پاک می شود. نگران از دست دادن مواد مغذی به دلیل شستن صورت نباشید. می توانید با کرم ها و مواد مغذی پوست خود را دوباره تقویت کنید. با توجه به نوع پوست خود از صابون مناسب استفاده کنید. برای انواع پوست مختلف صابون ها و لوسیون های مختلف برای شست و شو وجود دارد. به خصوص اگر هر روز از خانه خارج می شوید پوست خود را شست و شو بدهید. چرا که مجاورت پوست در مقابل هوا باعث می شود که آلاینده ها و ذرات معلق در هوا روی پوست شما قرار بگیرند. این مواد باعث می شوند که منافذ پوست شما بسته شود. به همین دلیل بستر مناسبی برای ایجاد جوش را فراهم می کنند. چرا که پوست نمی تواند نفس بکشد.

جوش های قبلی را کاملا پاکسازی کنید

جلوگیری از جوش صورت

برای جلوگیری از جوش صورت در مواقع بعد بهتر است که مراحل درمان برای از بین بردن جوش های قبلی را کامل کنید. این کار را می توانید با محصولات طبیعی و گیاهی یا هر روش دیگری انجام دهید. فقط دقت کنید این کار را تا موقعی که جوش کاملا از بین رفته باشد ادامه دهید. یکی از محصولات مفید در زمینه درمان جوش و آکنه ژل ضدجوش سینره است. این محصول بدون آسیب رساندن به ساختار پوست، جوش ها را از بین می برد. همچنین با ادامه دادن درمان، جای جوش را هم به طور کامل از روی پوست پاک می کند. البته محصولات دیگر نیز در بازار وجود دارد که ممکن است خیلی از آنها کیفیت خوبی هم داشته باشند.

جلوگیری از جوش صورت با ممنوعیت غذای چرب

ممنوعیت غذای چرب برای جلوگیری از جوش صورت

برای جلوگیری از جوش صورت باید در تغذیه خود نیز دقت کنید. بدترین چیز برای پوست غذاهای چرب و سرخ کردنی است. اگر می خواهید پوست خوبی داشته باشید کمتر غذای چرب بخورید. مصرف غذای چرب تجمع چربی زیر پوست می شود. این موضوع باعث ایجاد جوش و آکنه های پوستی می شود. به خصوص جوش های چرکی به دلیل مصرف غذای چرب به وجود می آیند. سعی کنید تا جای ممکن غذای سالم بخورید. از مصرف روغن مایع صنعتی تا جای ممکن بپرهیزید.

سرکه سیب مصرف کنید

مصرف سرکه سیب برای جلوگیری از جوش صورت

سرکه سیب باعث می شود که کبد شما سالم بماند. از اصلی ترین دلایلی که صورتتان جوش می زند این است که کبد حال خوبی نداشته باشد. سرکه سیب یک ترکیب بسیار عالی و پرخاصیت است. سعی کنید در کنار سالاد و دیگر غذاهای خود سرکه سیب استفاده کنید. مصرف سرکه سیب به کسانی که می خواهند همیشه پوست خوبی داشته باشند توصیه می شود. اگر می خواهید همیشه پوست خوبی داشته باشید کافی است مقداری سرکه سیب طبیعی داشته باشید. البته در مصرف سرکه سیب نیز زیاده روی نکنید.

پوست خود را خنک کنید

خنک کردن پوست برای جلوگیری از جوش صورت

اگر در منطقه جغرافیایی زندگی می کنید که خیلی گرم است باید بیشتر مراقب پوست صورتتان باشید. هرازگاهی صورت خود را خنک کنید. این کار را می توانید با روش های گوناگونی انجام دهید. به طور مثال صورت خود را با آب خنک بشویید. به خصوص شستن پوست در اول صبح باعث می شود که صورت شادابی داشته باشید. این کار شما را سرحال تر هم می کند. روش دیگر این است که از شست و شو دهنده های و صابون های خنک کننده پوست استفاده کنید. 

تا حد امکان آرایش نکنید

برای جلوگیری از جوش صورت آرایش نکنید

آرایش پوست صورت با کرم پودر و پنکک باعث بسته شدن منافذ پوست می شود. این کار به شدت به پوست شما آسیب می زند. بیشتر افرادی که روزانه آرایش می کنند به ایجاد جوش ها عادت کرده اند. همچنین پوست این افراد زودتر پیر می شود. به جای استفاده از مواد آرایشی سعی کنید از محصولات مراقبت پوست استفاده کنید. وقتی پوست خوبی داشته باشید دلیلی ندارد که بیخود و بی جهت از کرم پودر استفاده کنید. استفاده از این مواد باعث ایجاد اعتیاد در شما می شود. پس سعی کنید عادت استفاده از کرم پودر را ترک کنید تا پوست بهتری داشته باشید.

با آرایش نخوابید

برای جلوگیری از جوش صورت با آرایش نخوابید

یکی از بدترین کارهایی که می توانید با پوست خود بکنید خوابیدن با آرایش است. این کار ضربه خیلی بدی به پوست شما می زند. تنبلی را کنار بگذارید. حتما قبل از این که بخوابید صورت خود را از مواد آرایشی پاک کنید. با این کار به پوست خود اجازه می دهید که نفس بکشد. عدم تنفس پوست می تواند باعث ایجاد جوش های چرکی روی صورت شما شود. بهتر است هر وقت می توانید صورت خود را از مواد آرایشی پاک کنید. اصلا دلیلی ندارد که این کار را تا زمان خواب خود به تاخیر بیندازید. هرچه سریع تر آرایش خود را پاک کنید برای پوستتان بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *