عمومی

جلوگیری از کیست تخمدان

جلوگیری از کیست تخمدان

کیست تخمدان یکی از مشکلات شایع در بین بانوان است. کیست ها اغلب به دلیل وجود قارچ در تخمدان به وجود می آیند. اگر کیست به موقع تشخیص داده نشود می تواند عامل بیماری های جدی زنانه باشد. کیست همچنین احتمال بارداری را کاهش می دهد. در این مطلب روش هایی ساده برای جلوگیری از کیست تخمدان را به شما معرفی می کنیم. با این روش ها می توانید از ایجاد کیست جلوگیری نمایید.

روش هایی برای جلوگیری از کیست تخمدان

استفاده از لباس زیر روشن

لباس زیرهای تیره و به خصوص مشکی می توانند باعث افزایش آلودگی شوند. میکروب ها و بسیاری از قارچ ها در بافت مشکی این پارچه ها به خوبی می توانند رشد کنند. به بانوان عزیز توصیه می شود که تا جایی که می توانند از لباس زیرهای روشن استفاده کنند تا به کیست دچار نشوند.

نظافت اطراف واژن

اصلاح به موقع موهای اطراف واژن باعث می شود که احتمال رشد قارچ های ناحیه تناسلی بانوان به حداقل برسد. بهتر است موهای این ناحیه به موقع تراشیده شوند. این موهای زائد خود بستر مناسبی برای ایجاد کیست هستند. نظافت این ناحیه به جلوگیری از کیست تخمدان بسیار کمک می کند.

حمام کوتاه در زمان قاعدگی

حمام طولانی در زمان قاعدگی رطوبت تخمدان را بسیار افزایش می دهد. همین موضوع می تواند باعث ایجاد کیست شود. سعی کنید در زمان قاعدگی استحمام کوتاه داشته باشید. با همین مراقبت های ساده می توانید از ایجاد کیست جلوگیری کنید.

استفاده از دستمال توالت

پس از دستشویی به وسیله یک قطعه دستمال توالت ناحیه تناسلی خود را به خوبی خشک نمایید. این کار باعث می شود که رطوبت اضافی این ناحیه گرفته شود. این کار یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری از کیست تخمدان به شمار می رود. 

جلوگیری از کیست تخمدان با ماریانا

گیاه طبیعی ماریانا دارای خواص عالی در زمینه از بین بردن قارچ های داخل واژن است. می توانید پودر ماریانا را از عطاری ها تهیه نمایید. این پودر را بجوشانید و اجازه دهید سرد شود. سپس آن را صاف کنید و در آن بنشینید. اگر این روش برای شما سخت است می توانید از شیاف ماریانا استفاده کنید. این محصول بسیار ساده و در زمان کوتاهی باکتری های داخل واژن را نابود کرده و از ایجاد کیست جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *