اخبار و مقالات کرونا

آیا دستکش های فریزری در مقابل کرونا مقاوم هستند؟

دستکش های فریزری در مقابل کرونا

دستکش نایلونی یا فریزری ارزان ترین و کم قیمت ترین دستکش یکبار مصرفی است که در بازار یافت می شود. این دستکش ها را می توان در سوپرمارکت ها و بسیاری فروشگاه های دیگر پیدا کرد. از زمانی هم که کرونا شیوع پیدا کرده است بیشتر این دستکش ها را می بینیم. اما سوالی که مطرح است این است که این دستکش های فریزری در مقابل کرونا چقدر مقاوم هستند؟ آیا با استفاده از این دستکش ها در مقابل کرونا ایمن می شوید؟

این دستکش ها برای کارهای عمومی مناسب هستند. جنس نازک و پلاستیکی این دستکش ها و همچنین اندازه بزرگ آنها باعث شده است در مقابل ویروس ها مقاوم نباشند. این دستکش ها اندازه ای بزرگ دارند و سایز بندی ندارند. به همین دلیل معمولا بسیار آزادتر و بزرگ تر از دست هستند. به همین خاطر نمی توان از آنها به عنوان دستکش پیشگیری کننده از کرونا استفاده کرد.

طبق بررسی های انجام گرفته، ویروس کرونا به راحتی می تواند از دستکش های نایلونی عبور کند و خود را به دستان شما برساند! پس استفاده از این دستکش ها در شرایط کنونی به منظور افزایش ایمنی در برابر این ویروس به هیچ وجه توصیه نمی شود. اگر در محیط های عمومی رفت و آمد می کنید و در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا هستید این دستکش ها انتخاب خیلی مناسبی برای شما نیستند. بهتر است از دستکش های حرفه ای تر استفاده کنید.

بهترین دستکشی که در این شرایط می تواند از شما در مقابل ویروس خطرناک کرونا محافظت کند دستکش لاتکس است. این دستکش ها به عنوان دستکش های حرفه ای پزشکی در بیمارستان ها و محیط های درمانی استفاده می شوند. طبق تحقیقات به عمل آمده، این دستکش ها مقاوم ترین دستکش در مقابل ویروس خطرناک کرونا هستند. این دستکش ها را می توانید از داروخانه ها یا شرکت هایی که محصولات پزشکی ارائه می کنند تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *