پوست، مو و زیبایی

نکاتی برای مراقبت از موهای آسیب دیده

مراقبت از موهای آسیب دیده

موها در زیبایی ما نقش خیلی مهمی ایفا می کنند. آسیب های مو نظیر ریزش مو، موخره و… این زیبایی را تحت تاثیر قرار می دهند. موهای ما به خاطر عوامل مختلف می توانند مورد آسیب قرار بگیرند. مواردی نظیر قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت زیاد می تواند سلامت موها را تحدید کند. همچنین رنگ کردن های زیاد، استفاده بی رویه از مواد آرایشی مو و… باعث آسیب و مشکلات مو می شوند. در این مطلب به معرفی موارد مهم برای مراقبت از موهای آسیب دیده می پردازیم. مواردی که به شما کمک می کند از پیشرفت مشکل موهای خود جلوگیری نمایید.

نکات مهم برای مراقبت از موهای آسیب دیده شما

استحمام کردن به موقع

مراقبت از موهای آسیب دیده

تقریبا بیشتر ما می دانیم که چه زمانی نیاز به استحمام داریم. با توجه به نوع پوست و مویی که داریم تعداد دفعات مورد نیاز برای استحمام برای هریک از ما در هفته فرق می کند. به طور مثال افرادی با پوست و موی خیلی چرب نیاز دارند زودتر حمام کنند. بهتر است در صورت احساس کثیفی موها سریع تر استحمام کنید. چرا که تجمع چربی ها و آلودگی ها روی موهای شما باعث آسیب به آنها می شود. استحمام کردن به موقع یکی از ابتدایی ترین کارها برای مراقبت از موهای آسیب دیده و ضعیف است.

پرهیز از رنگ کردن و دکلره کردن مو

مراقبت از موهای آسیب دیده

اگر موهای شما آسیب دیده و ضعیف شده اند تا مدتی به آنها استراحت بدهید. تا مدتی که موهایتان کاملا سلامت نشده اند از رنگ کردن و دکلره کردن پرهیز کنید. این کار به شدت موها را ضعیف می کند. اگر از افرادی هستید که حتی در صورت وجود مشکلات شدید نیز نمی توانید دست از رنگ کردن بردارید بدانید که این کار می تواند باعث ریزش شدید موهایتان شود. برای مراقبت از موهای آسیب دیده خود تا مدتی آنها را به حال خود رها کنید. رنگ و دکلره موادی شیمیایی هستند. این مواد باعث از دست رفتن بسیاری از مواد مغذی مو می شوند. رنگ کردن های مکرر در فاصله های زمانی کم به شدت برای سلامت موها خطرناک است.

مراقبت از موهای آسیب دیده با شامپو

مراقبت از موهای آسیب دیده با شامپو

صنعت محصولات آرایشی و بهداشتی بسیار پیشرفته شده است. به راحتی می توانید برای انواع مشکلات پوست و مو محصولات مختلفی را پیدا کنید. محصولاتی که به شما کمک می کنند به راحتی مشکل خود را رفع کنید. یکی از محصولات مهمی که در این زمینه به کمک شما می آید شامپوها هستند. شامپوها با توجه به نوع موهای شما یعنی خشک و چرب بودن آنها متفاوت هستند. همچنین برای انواع مشکلات مو شامپوهای مختلفی وجود دارد. ممکن است با قیمت های زیادی برای این محصولات مواجه شوید که برای شما زیاد باشد. توجه کنید که قیمت بالا معیار خوبی برای تشخیص خوب یا بد بودن این شامپوها نیست. به طور مثال شامپو موهای آسیب دیده کامان قیمت مناسبی دارد. در عین حال که کیفیتی بالایی داشته و بسیاری نیازهای موی شما را تامین می کند.

استفاده از ماسک مو

ماسک برای مراقبت از موهای آسیب دیده

ماسک ها نیز از دیگر محصولاتی هستند که برای سلامت موی خود می توانید مورد استفاده قرار دهید. در ماسک ها از ترکیباتی استفاده می شود که برای داشتن موهایی سالم و درخشان مهم است. به طور مثال از ویتامین ها، پروتئین ها و بسیاری مواد مغذی در این محصولات استفاده می شود. برای مراقبت از موهای آسیب دیده خود نیز می توانید ماسک های مختلفی را پیدا کنید. با استفاده مستمر از این محصولات بسیاری مواد مغذی مفید برای موها به آنها می رسد. به همین دلیل موهایتان تقویت شده و به سلامت گذشته باز می گردند.

سشوار داغ به شدت برای مو مضر است

مراقبت از موهای آسیب دیده با ترک سشوار

خشک کردن مو با سشوار و حرارت خیلی بالا برای موها بسیار مضر است. اگر عادت سشوار کردن دارید بیشتر مراقب باشید. سشوار کردن های زیاد و آن هم با حرارت بالا سلامت موها را تحدید می کند. گرمای بالای سشوار باعث سوختن موها و از دست دادن بسیاری از مواد مفید در آنها می شود. برای مراقبت از موهای آسیب دیده بهتر است آنها را با دمای کمتر خشک کنید. سعی کنید بیشتر آب و رطوبت اضافی موها را با حوله بگیرید. در هنگام استفاده از سشوار نیز آن را از موهای خود فاصله دهید. همچنین از درجه کمتر برای خشک کردن موها استفاده کنید.

موهایتان را کوتاه کنید

مراقبت از موهای آسیب دیده با کوتاه کردن

کوتاه کردن یکی از روش های قدیمی و کاربردی برای مراقبت از موهای آسیب دیده است. اگر به دلایل مختلف موهایتان آسیب دیده و ضعیف شده اند بهتر است کمی آنها را کوتاه کنید. این مورد به خصوص به خانم ها توصیه می شود. خانم ها در اثر رنگ کردن های مکرر و استفاده از مواد آرایشی مو به مشکلات مختلف دچار می شوند. در این صورت برای تقویت بیشتر موها کمی به آنها استراحت دهید. کوتاه کردن موها با سبک شدن ریشه مو می شود. وقتی قد مو کوتاه باشد تامین مواد مغذی برای ساقه مو راحت تر می شود. به همین دلیل با این کار موهای شما قدری تقویت می شوند.

مراقبت از موهای آسیب دیده با مصرف سبزیجات

مراقبت از موهای آسیب دیده با مصرف سبزیجات

مصرف سبزیجات بیشتر به سلامت پوست و موی شما کمک می کند. برای داشتن موهای سالم باید مشکل را به صورت ریشه ای و بنیادین رفع کنید. استفاده از سبزیجات خام را در برنامه غذایی خود بیشتر کنید. در کنار غذاهای خود از سبزی خوردن استفاده کنید. به جای مصرف نوشیدنی های گازدار همراه با غذا از سالاد کاهو، خیار و… استفاده کنید. با این کار بدن شما مواد مفیدی را برای داشتن پوست و موی سالم تر خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *