اخبار و مقالات کرونا

مقاوم ترین دستکشها در برابر کرونا کدام هستند؟

دستکشهای مقاوم در برابر کرونا

حتما می دانید که ویروس کرونا از طریق سطوح نیز منتقل می شود. اگر مجبور باشید در طول روز به بانک و برخی ادارات پر تردد مراجعه کنید باید بیشتر مراقب باشید. دستگاه های خود پرداز بانک یکی از سطوح خطرناک هستند. روزانه افراد زیادی از دکمه های این دستگاه ها استفاده می کنند. پس این دستگاه ها می توانند باعث انتقال ویروس کرونا شوند. میله های اتوبوس روزانه توسط خیلی از افراد گرفته می شوند. پس اگر با اتوبوس سفر می کنید بهتر است مراقب این سطوح باشید. دکمه های آسانسور، دستگیره در تاکسی، دکمه زنگ آپارتمان، چرخ خرید فروشگاه و بسیاری از سطوح دیگر نیز از سطوح پر خطر هستند. استفاده از دستکشی که مانع از رد شدن ویروس شود می تواند در این شرایط به کار ما بیاید. در این مطلب قصد معرفی دستکشهای مقاوم در برابر کرونا را داریم. دستکشهایی که ساختار منسجم و خاصی دارند که ویروس کرونا به هیچ عنوان نمی تواند از آن ها عبور کند.

یکی از دستکشهای مقاوم در برابر کرونا دستکش لاتکس است. دستکشی سفید و یا شیری رنگ که پزشکان نیز از آن استفاده می کنند. این دستکشها با توجه به اندازه های دست در سه اندازه کوچک و متوسط و بزرگ ساخته می شوند. ساختار آن ها به گونه ای است که در برابر تمامی میکروارگانیسم ها از جمله کوید نوزده مقاوم هستند. طبق آزمایش های آنجام شده این ویروس خطرناک توانایی رد شدن از ساختار این دستکشها را ندارد. در عین حال که راحت هستند از عبور ویروس و سرایت ویروس از سطوح آلوده به دست شما جلوگیری می کنند.

دستکش نیتریل نیز یکی دیگر از دستکشهای مقاوم در برابر کرونا می باشد. این دستکش از نظر کشسانی و اندازه ها شبیه به لاتکس است. اما معمولا رنگی تولید می شود. رنگهای سبز و آبی و مشکی متداول ترین رنگ های نیتریل است. اما رنگ های دیگری هم می تواند داشته باشد. این دستکش علاوه بر این که مانع از ورود ویروس می شود در برابر ضدعفونی کننده ها نیز مقاوم است. یعنی به راحتی می توانید در حالی که آن را در دست دارید ضدعفونی اش کنید. ساختارش به گونه ای است که پس از برخورد الکل و ترکیبات ضدعفونی کننده ها دچار تغییرات شیمیایی نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *