اخبار و مقالات کرونا

بهترین ماسکهای پیشگیری کننده از کرونا کدام هستند؟

بهترین ماسکهای کرونا

آیا شما هم دغدغه این را دارید که از خود و عزیزانتان در برابر ویروس خطرناک کرونا محافظت کنید؟ حتما نام پروتکل های بهداشتی را شنیده اید و می دانید شامل چه مواردی هستند. و همچنین حتما می دانید که ماسک زدن اولین و مهم ترین کاری است که این  روزها باید انجام بدهید. در این مطلب می خواهیم بهترین ماسکهای کرونا را به شما معرفی کنیم. ماسکهایی که توصیه می شود در این روزهای خطرناک استفاده کنید تا از این ویروس در امان بمانید. این روزها هر روز ماسکی جدید با طرح و رنگی جدید عرضه می شود. با داشتن اطلاعاتی کلی در مورد ماسکهای مناسب برای جلوگیری از ورود و خروج این ویروس می توانید یک ماسک خوب برای این روزهای کرونایی خریداری کنید.

قبل از این که بخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که برای کرونا چه ماسکی مناسب است یادآوری موضوعی خالی از لطف نیست. درست است که کرونا ویروس خطرناکی نیست. نمی شود منکر این موضوع شد که کرونا از خطرناک ترین ویروس هایی است که به سراغ انسان آمده است. اما باید بدانیم که قبل از شیوع کرونا نیز ویروس هایی بوده اند. بیماری های مسری زیادی بوده اند که اتفاقا راه انتقال خیلی از آن ها هم مثل کروناست. بیشتر ویروس ها (مثل آنفولانزا) از طریق دهان و بینی و راه تنفسی می توانند انسان را آلوده کنند. پس حتما تا به حال راهکاری برای پیشگیری از این بیماری های ویروسی اندیشیده شده است. پزشکان بیش از همه ما در خطر ابتلا به این بیماری های مسری ویروسی هستند. چرا که در محیطی کار می کنند که پر از باکتری و ویروس است. آنها هر روز مراجعین زیادی را معاینه می کنند. هر معاینه شونده می تواند به یک ویروس حتی خطرناک تر از کرونا دچار باشد. پس آنها همیشه با دانش به راه انتقال ویروس ها از خود مراقبت می کرده اند. ماسک از ابزارهای مهمی است که بیشتر پزشکان استفاده می کنند. بهترین ماسکهای کرونا ماسک خیلی پیچیده ای نیست. همان ماسکهایی که پزشکان استفاده می کنند می تواند در برابر این ویروس از ما محافظت کند.

بهترین ماسکهای کرونا

اما در ماسکهایی که پزشکان استفاده می کنند چه چیزی وجود دارد؟ چه ویژگی باعث شده که از ورود و خروج ویروس جلوگیری شود. به طور حتم این ماسک ها جریان هوای ورودی و خروجی را به خوبی فیلتر می کنند. یعنی اگر پزشک به بیماری دچار باشد نمی تواند دیگران را مبتلا کند. همچنین اگر دیگران و مراجعین او به بیماری و ویروسی خطرناک دچار باشند او در امان خواهد بود. شاید این فیلتراسیون از نظذر شما خیلی پیچیده باشد و نیاز به ساختار خاصی باشد. البته باید بدانیم که این ماسکهای ساده و در عین حال کاربردی با سالها تلاش در مورد باکتری ها و میکروارگانیسم ها ساخته شده اند. در این ماسکها از سه لایه استفاده می شود. عمومی ترین ماسکی که پزشکان استفاده می کنند ماسک سه لایه است. از نام این ماسکها فورا می شود فهمید که سه لایه دارند. حال به بررسی این لایه ها می پردازیم. دو لایه اسپان باند و یک لایه ملت بلون این لایه ها را تشکیل می دهند. با قرار گیری به ترتیب یک لایه اسپان باند و یک لایه ملت بلون و یک لایه اسپان باند دیگر بدنه یک ماسک استاندارد پزشکی تشکیل می شود. لایه های اسپان باند در رو و زیر و لایه ملت بلونی دقیقا در وسط قرار می گیرد.

مشخص است که اصلی ترین قسمت ماسک که همان بدنه آن است باید فیلتراسیون جریان هوای ورودی و خروجی را بر عهده داشته باشد. لایه های ماسک را نیز معرفی کردیم که اسپان باند و ملت بلون بودند. لایه اصلی که این وظیفه مهم را بر عهده دارد ملت بلون است. ملت بلون نقش خیلی مهمی در ماسک دارد. این لایه ساختاری خاص دارد که میکروارگانیسم ها از جمله ویروس ها نمی توانند به آن وارد و یا از آن خارج شوند. پس این لایه است که نقش مهم فیلتر کنندگی را در ماسک ایفا می کند. این لایه بدون بافت و منسجم است. ساختاری توری مانند دارد و به سادگی مانع ورود و خروج ویروس می شود. البته که ضخامت بلون نیز مهم است. حداقل گرماژ ملت بلون باید 17 باشد. هرچه گرماژ ملت بلونی بیشتر باشد قدرت و ایمنی ماسک هم بهتر است. ماسک های خیلی ایمن گرماژ 20 دارند. اما گرماژ های بیشتر تا 22 هم زیاد در بازار پزشکی دیده می شود.

اما این روزها ماسکهای جدیدتری را هم می بینیم. شاید فکر کنید خیلی از این ماسکها فقط زیبا هستند. به طور مثال ماسکهای 3d که تازه تر هم به بازار آمده اند و در رنگ های مختلف دیده می شوند. اما شاید جالب باشد بدانید از بهترین ماسکهای کرونا محسوب می شوند. ماسک سه بعدی تنها ماسکی زیبا و جالب نیست. این ماسکها معمولا بین چهار تا پنج لایه دارند. سه لایه کمتر در این شکل و شمایل سه بعدی دیده می شود. در این ماسکها بین دو تا سه لایه ملت بلونی قرار داده شده است. پس بدیهی است که فیلتراسیون خیلی قوی تری هم داشته باشند. دقت کنید که اگر به سراغ این ماسکها می روید حتما به دنبال برندهای معتبر بروید. چرا که ممکن است افراد متقلب ماسکهایی که همه لایه های آن اسپان باند باشند را به اسم ماسک معتبر پنج لایه به شما عرضه کنند.

و در آخر این که این روزها ماسکهای استاندارد استفاده کنید. ماسکی را تنها به خاطر زیبایی ظاهری اش نخرید. همچنین حتما برای خرید این محصولات به فروشگاه های قابل اعتماد مراجعه کنید. نکته نهایی این که دیگر پروتکل های بهداشتی را نیز رعایت کنید و همه توقع خود را از ماسک نداشته باشید. ممکن است ویروس از طرق دیگری به شما منتقل شود. در آخر این که تا جایی که می توانید از منزل خارج نشوید. امورات خود را تا جایی که می شود به صورت غیر حضوری انجام شوید. تا به امید خدا این ویروس بار خود را ببندد و از میان ما برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *