جنسی و زناشویی, مجله کیان تجهیز طب

همه چیز در مورد بی بی چک هاله دار

بی بی چک هاله دار

زوجینی که چند ماه از اولین اقدام و تصمیم برای بارداری شان می گذرد به دنبال اولین نشانه های بارداری هستند. و دوست دارند هر چه سریع تر مطمئن شوند که فرشته ای قرار است به جمعشان اضافه شود. استفاده از بی بی چک یک روش متداول برای اطلاع از بارداری است. بی بی چکها تست هایی هستند که به شما کمک می کنند تا در خانه یک آزمایش ساده برای بارداری انجام داد. تست هایی ساده و سریع که به کمک نمونه ادراری اندک مشخص می کنند که باردار هستید یا خیر. این تست ها یک برگه راهنما هم دارند که به شما کمک می کنند بتوانید نتیجه ای که نشان می دهند را تفسیر کنید. تفسیر هر تستی با توجه به برند و نوعش ممکن است کمی متفاوت باشد. اما تستهای سریع و خانگی بارداری با نشان دادن دو خط بارداری و نشان دادن یک خط به تنهایی عدم بارداری را نشان می دهند. در این مطلب می خواهیم کمی در مورد بی بی چک هاله دار صحبت کنیم. همان طور که در دفترچه های راهنمای این تست ها هم نوشته شده است مشاهده هاله نیز بر بارداری تفسیر می شود. اما گاهی این هاله به سختی دیده می شود و یا دیر دیده می شود. در ادامه به مهم ترین سوالاتی که ممکن است در مورد بی بی چک هاله دار داشته باشید پاسخ خواهیم داد.

باردار هستید اما هورمون HCG هنوز بالا نرفته است

هورمون HCG به صورت طبیعی در بدن ما وجود دارد. اما در بارداری میزان آن بسیار افزایش پیدا می کند. از زمان لقاح ترشح این هورمون زیاد و زیاد تر می شود. تا جایی که می توان حتی به کمک تست های سریع خانگی وجود آن را در ادرار تشخیص داد. ممکن است لقاح شما دیر تر انجام شده باشد. به همین دلیل هنوز هورمون HCG به حدی نباشد که تست سریع تشخیص بدهد. با توجه به میزانی از این هورمون که در ادرار وجود دارد رنگ مشاهده شده روی تست پر رنگ می شود. زمانی که هورمون خیلی کم است خط دوم می تواند آن قدر کم رنگ باشد که به شکل هاله دیده شود. به همین خاطر است که در دفترچه راهنمای تست ها نیز گفته شده که بی بی چک هاله دار نشان از بارداری دارد و می تواند خبر خوش فرزند در راه شما را به شما بدهد.

بی بی چک هاله دار

ادرار شما غلظت لازم را ندارد

بهترین زمانی که برای انجام تست های خانگی بارداری گفته شده است صبح زود است. دلیلش هم تنها این است که غلظت ادرار پس از برخواستن از خواب و ابتدای روز از همیشه بیش تر است. هر چه ادرار غلیظ تر باشد احتمال بیش تری وجود دارد که تست شما بتواند بارداری تان را تشخیص بدهد. اگر توجه کرده باشید پس از نوشیدن یک لیوان چای یا چند قاچ هندوانه رنگ ادرار کم رنگ تر می شود. این به دلیل این است که آب سبب کاهش غلظت ادرار شده است. مشاهده بی بی چک هاله دار ممکن است تنها به خاطر این باشد که ادرار شما غلظت لازم را نداشته است. ممکن است به اندازه ای غلیظ نیست که تست بتواند وجود هورمون HCG را تشخیص دهد.

بی بی چک هاله دار به دلیل عجله شما!

بیش ترین موردی که باعث می شود بی بی چک هاله دار ببینید خود شما هستید! با وجود این که بارها گفته می شود عجله نکنید و تا زمان گفته شده صبر کنید باز هم بسیاری افراد عجله می کنند. بارها مشاهده شده که مدت ها قبل از زمان و موعد مشخص قائدگی تست انجام می شود. و تلاش می شود تا مشاهده حتی یک بی بی چک هاله دار خوشحالی عمیقی انجام شود. این کار اصلا صحیح نیست و می تواند طبعات بدی داشته باشد. احتمال مشاهده نتیجه منفی زیاد است و می تواند امیدواری را از بین ببرد. می تواند باعث استرس شود و استرس خود می تواند احتمال بارداری را از بین ببرد. باز هم تکرار می کنیم که برای انجام تست اجازه دهید موئد قائدگی تان فرا برسد. بیش تر تست ها یک هفته پس از قائدگی می توانند با اطمینان به شما باردار بودن یا نبودن را اطلاع دهند. پس انتظار نداشته باشید که مدت ها پیش از موئد قائدگی تان تست بدهید و یک تست ساده بتواند با اطمینان به شما بگویند باردار هستید.

استفاده از نمونه ادرار زیاد باعث مشاهده بی بی چک هاله دار می شود

اگر از بی بی چکهای کاستی استفاده می کنید توجه کنید که طبق دستور العمل یاد شده باید چند قطره ادرار در قسمت مشخص شده بریزید. ریختن بیش از حد نمونه ادرار می تواند سبب شود که شما به طور کاذب یک بی بی چک هاله دار ببینید و گمان ببرید که باردار هستید. این یکی از موارد زیادی است که بسیاری افراد دقت نمی کنند. شاید فکر می کنند که ریختن چند قطره ادرار بیش تر به تست کمک می کند تا با دقت بیش تری بتواند بارداری را تشخیص دهد. در صورتی که این طور نیست و می توانند سبب خطای تست شود. تاکید می کنم که قبل از انجام تست حتما دستورالعمل کار با آن را بخوانید. این دستور العمل آن قدر ساده است که به سرعت می توانید آن را بخوانید و مرحله به مرحله انجامش دهید. طبق دستور العمل کار کنید تا نتیجه دقیقی به شما گزارش شود.

بی بی چک هاله دار

داروی باروری مصرف می کنید

اگر پس از مدت ها تلاش و باردار نشدن به پزشک مراجعه کنید برای شما قرص و آمپول هایی می نویسد. برخی از این داروها باعث می شوند که هورمون HCG شما زیاد شود. در نتیجه به صورت کاذب گمان ببرید که باردار هستید. یکی از دلایل رایج مشاهده بی بی چک هاله دار استفاده از داروهای شیمیایی باروری است. اگر از این داروها مصرف می کنید ممکن است همه تست های شما به صورت کمرنگ به شما خط دوم را هم نشان بدهند.

بارداری ضعیف

برخی از خانم ها بی بی چک هاله دار به صورتی که هاله کاملا واضح است مشاهده می کنند. و از موعد قائدگی شان هم گذشته است. اما پس از مدتی سقط می کنند و بارداری به پایان می رسد. در این شرایط نیز هورمون HCG آن قدر بالا نمی رود که خط دوم خیلی پر رنگ شود. و ممکن است در نهایت و پس از گذشت مدت زیادی پس از قائدگی نیز تنها به صورت یک خط کمرنگ باشد.

بی بی چک مدیکور
بی بی چک خانگی

بی بی چک هاله دار پس از گذشت چند ساعت

نتیجه تست های خانگی تنها در زمان مشخصی قابل اطمینان است. اگر پس از مدت زیادی یک هاله دیده اید نمی توانید به آن دل خوش کنید. اگر هورمون HCG وجود داشته باشد در احتمال بالای 99 درصد تست می تواند وجود آن را در ادرار شما تشخیص دهد. پس اگر بی بی چک هاله دار این هاله دل خوش کنک را پس از مدت زیادی به شما نشان داده است به آن توجهی نکنید. ناامید نشوید. اما به آن دل نیز خوش نکنید. به خود استرس ندهید و پس از چند روز دوباره تست را تکرار کنید.

هاله ای که به سختی و یا در نور دیده می شود

ادرار جذب شده توسط تست شما پس از مدتی به دلیل گرمای محیط شروع به تبخیر می کند. این تبخیر شدن درست در قسمتی که شما دوست دارید خط دوم را ببینید ممکن است به شما یک هاله بسیار کمرنگ را نشان دهد. این هاله که احتمالا به سختی و یا پس از گذشت خیلی زمان زیادی از انجام تست دیده می شود خط تبخیر است. بی بی چک هاله دار شما که هاله اش با چشم غیر مسلح دیده نمی شود نباید بی جهت شما را دلخوش کند. طبق دستور العمل ها پیش بروید. برای انجام تست بیش از حد عجله نکنید و به دنبال هاله یا خط دوم در صورتی که عجله کرده اید نباشید. همچنین تست را تنها در همان چند دقیقه اول بخوانید. پس از گذشت مدت زمان زیاد نتیجه قابل اطمینان نمی باشد.

از یک بی بی چک دقیق استفاده کنید

برندهای مختلفی وجود دارند که تست های بارداری تولید می کنند. بهتر است از مدل های معتبر و اسم و رسم دار استفاده کنید. بی بی چک مدیکور یا روژان و چنین تست هایی با دقت بیش تری به شما باراری را نشان می دهند. توجه کنید که برندهای دیگر را زیر سوال نمی بریم. اما حساسیت این تست ها بیش تر است و اگر هورمون کم هم باشد احتمال این که تشخیص سریع و درست بدهند بیش تر است. اما تست های دیگر هم اگر درست و در زمان مناسب انجام شوند می توانند وجود هورمون HCG را در ادرار تشخیص بدهند.

بی بی چک هاله دار

هاله بی بی چک پس از انتقال جنین

اگر شما یک IVF را پشت سر گذاشته اید باید بگوییم می دانیم که چقدر مشتاق مشاهده یک تست مثبت هستید. روزها و ساعت هایی که در مطب پزشک سپری کرده اید بسیار سخت است. همین طور هزینه ها ممکن است به شما فشار آورده باشد. پس امیدواریم که به زودی خبری از فرزند کوچک تو راهی تان به شما برسد و شما وارد مرحله جدید و بسیار زیبایی از زندگی شوید. بی بی چک هاله دار پس از روز 13 یعنی 13 روز پس از انتقال جنین و عمل IVF می تواند بسیار خوشحال کننده باشد. معمولا پس از 13 روز می توان با قطعیت گفت که شما در آغاز بارداری هستید و خبرهای خوبی در راه است. اما برای این که بی خود و بی جهت دلخوش نشوید توصیه ما این است که چند روز بیشتر هم صبر کنید و سپس آزمایش خون بدهید. آزمایش خون (تیتر بتا) می تواند با توجه به بالا بودن عدد بتا اچ سی جی مشخص کند که در داخل بدن چه خبر است و آیا فرزندی در راه دارید یا خیر. به عنوان نویسنده این مطب از صمیم قلب آرزو می کنم تمامی کسانی که در راه IVF و دیگر روش های فرزند آوری هستند به زودی دامنشان سبز شود و وارد مرحله قشنگ زندگی شان شوند.

1 نظر در “همه چیز در مورد بی بی چک هاله دار

  1. ساجده گفت:

    سلام. من دو روز مونده به پریودم تست زدم اولش هیچی نبود بعد از چند ساعت یه خط دوم واضح افتاده. این جوری نیست که بخوام خیلی دقت کنم. واقعا مشخصه. چون ماه های پیش میزدم بعد از چند ساعتم که می موند این جوری نمیشد. باردارم یعنی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *