پوست، مو و زیبایی, خواص خوراکی ها

معجزه آلوئه ورا برای پوست

آلوئه ورا برای پوست

یکی از گیاهان بسیار پر خاصیت که به دلیل خواصی که دارد پرورش داده می شود آلوئه وراست. این گیاه به خصوص برای پوست پر از فواید است. به همین خاطر خیلی ها برای تقویت پوست خود از این گیاه استفاده می کنند. این گیاه نام دیگر “صبر زرد” هم دارد. اما به نام آلوئه ورا معروف تر است. گیاهی با ریشه کوتاه که به خصوص در مناطق گرم و مرطوب پرورش آن راحت تر است. خیلی ها دوست دارند یک گلدان آلوئه ورا در تراس و یا حیاط خود داشته باشند. داشتن چنین گلدانی علاوه بر زیبایی به شما این امکان را می دهد که هر زمان بخواهید از آن استفاده کنید. مهم ترین قسمت این گیاه ژلی است که در داخل برگ های آن قرار گرفته است. این ژل برای پوست معجزه می آفریند. و با هزینه کمی که دارد می تواند جایگزین بسیاری از محصولات گران قیمت مراقبت از پوست شود. اگر به دنبال یک روش عالی برای تقویت پوست خود هستید از این گیاه غافل نشوید. گیاهی که استفاده از آن هم بسیار راحت است. آلوئه ورا برای پوست آن قدر پر خاصیت است که تصمیم گرفتیم در این مطلب اختصاصا به این موضوع بپردازیم. با دانستن فواید این گیاه برای پوست شاید دوست داشته باشید همیشه یک برگ آلوئه ورا در منزل خود داشته باشید. تهیه این گیاه نیز ساده و راحت است. برگ های این گیاه در عطاری ها و خیلی فروشگاه های دیگر به فروش می رسد. به راحتی می توانید یک برگ آلوئه ورا تهیه کنید و از خواص بی شمارش بهره مند شوید.

اهمیت آلوئه ورا برای پوست

درمان اگزماهای پوستی

آلوئه ورا برای پوست اگزمایی

یکی از مشکلات پوستی که نسبتا شایع هم هست اگزماست. این مشکل در زمانی به وجود می آید که پوست به شدت خشک شود. مشکلی که می تواند خود سبب به وجود آمدن مشکلات دیگر برای پوست شود. اگزما هم در مورد پوست بدن و هم در مورد پوست صورت می تواند به وجود بیاید. افرادی که ذاتا پوست خشکی دارند بیشتر مستعد پیدایش اگزما هستند. اگزما اگر شدید شود می تواند به زخم بدل شود. افرادی که اگزماهای پوستی را تجربه کرده اند از خارش های پوستی و گاها خون ریزی پوست رنج می برند. در صورتی که پوست شما دچار چنین مشکلی شده است هر چه زودتر باید فکری برایش بکنید. به یک پزشک مراجعه کنید تا شما را معاینه کند و مراحل درمان را شروع کنید. در میان داروهای طبیعی و گیاهی اما گیاه آلوئه ورا یکی از بهترین هاست. در زمان های قدیم که داروهای شیمیایی به اندازه امروز نبودند از گیاهان دارویی برای درمان اگزما استفاده می شده است. و بد نیست بدانید که یکی از خواص آلوئه ورا برای پوست درمان اگزما است. با استفاده از ماساژ ژل آلوئه ورا می توانید اگزما را از بین ببرید. کافی است یک برگ آلوئه ورا را برش بزنید. ژل میانی آن را خارج کنید و بر محل اگزما قرار دهید. 

آلوئه ورا برای پوست های خشک

آلوئه ورا برای پوست خشک

اگر پوست شما خشک است آلوئه ورا برای شما مفید تر از دیگران است. البته منظور این که اهمیت استفاده از این گیاه برای شما بیش تر از دیگر انواع پوستی است. پوست های خشک بیش از دیگران نیاز به آبرسانی و مرطوب کنندگی دارند. چرا که این پوست ها ذاتا رطوبت کافی ندارند. و از طریق کرم ها و لوسیون های طبیعی و صنعتی باید این رطوبت را برای آن ها تامین کرد. آلوئه ورا برای پوست های خشک یک آبرسان و رطوبت رسان طبیعی است. آبرسانی که هیچ عارضه ای هم ندارد. و می تواند عمیقا پوست را مرطوب کند. اگر پوست شما خشک است توصیه می کنیم همیشه از آلوئه ورا استفاده کنید. برگ های آلوئه ورا ارزان قیمت هستند. یک برگ آلوئه ورا تا مدت ها برای شما خواهد ماند. حداقل تا یک ماه می توانید برگ این گیاه را در یخچال قرار دهید. هر زمان نیاز داشتید مقداری از برگ را برش بزنید. ژل داخلی اش را خارج کنید و برای آبرسانی و رطوبت رسانی از آن استفاده کنید. اهمیت این گیاه در تامین رطوبت به قدری زیاد است که تولید کننده های محصولات بهداشتی نیز به آن توجهی ویژه دارند. بر روی بهترین مدل های کرم مرطوب کننده پوست خشک نام این گیاه به چشم می خورد. و این به دلیل خواص عالی و معجزه آسایی است که آلوئه ورا در نگهداری و تامین رطوبت برای پوست دارد.

درمان تبخال

آلوئه ورا برای پوست تبخالی

تبخال عارضه ای است که در اثر یک ویروس به وجود می آید. هر یک از ما ممکن اس در مواقعی تبخال ها را تجربه کرده باشیم. تبخال ها بیشتر در اطراف لب و دهان به وجود می آیند. روش های زیادی وجود دارد که به کمک آن ها می توان تبخال را کنترل کرد و از بین برد. اگر به دنبال یک روش طبیعی برای درمان و حل این مشکل هستید آلوئه ورا یک داروی گیاهی است. راه حلی ساده و آسان که به شما کمک می کند زودتر از شر تبخال راحت شوید. آلوئه ورا برای پوست خاصیت ضد میکروبی و ضد ویروسی دارد. و با از بین بردن عامل پیدایش تبخال می تواند آن را به حد کافی مهار کند. در واقع از پیشرفته شدن تبخال به راحتی جلوگیری می کند. برای استفاده از این گیاه برای درمان تبخال نیاز به مهارت زیادی نیست. کافی است ژل میانی برگ های آلوئه ورا را خارج کنید. و آن را بر روی تبخال قرار دهید. در طول روز چندین بار این کار را تکرار کنید. استفاده را تا زمانی که تبخال کاملا از بین برود ادامه دهید.

درمان جوش و جای جوش

آلوئه ورا برای پوست جوش دار

اگر زیاد جوش می زنید احتمالا تا به حال روش های زیادی را تجربه کرده اید. و اگر استفاده از کرم های گران قیمت شما را خسته کرده است به شما آلوئه ورا را پیشنهاد می دهیم. یکی از مهم ترین دلیلی که جوش ها ظاهر می شوند پیدایش زمینه قارچی بر روی پوست است. خیلی اوقات خوابیدن بر روی بالشتی با رو بالشتی آلوده می تواند زمینه ساز پیدایش جوش ها شود. که جوش های سر سفید نیز یکی از مهم ترین و شایع ترینش هستند. حتی تماس دست آلوده با پوست صورت می تواند باعث پیدایش جوش شود. با کاهش این زمینه ها به سادگی می توانید از بیش تر شدن جوش ها به راحتی پیش گیری کنید. یکی از راه های ساده ای که به شما در کنترل جوش ها کمک می کند گیاه آلوئه وراست. گفتیم آلوئه ورا برای پوست خاصیت ضد التهابی و ضد میکیروبی دارد. می تواند با از بین بردن عاملی که سبب شده جوش بزنید پوست شما را دوباره صاف و شاداب کنید. کافی است ژل میانه آلوئه ورا را خارج کنید. سپس آن را بر روی قسمت هایی که جوش دارد قرار دهید. یک توصیه ایمنی به شما میکنم تا از التهاب و خارش پیش گیری کنید. در زمانی که ژل میانه آلوئه ورا را خارج می کنید حواستان باشد قسمت های سبز رنگ کناری را با آن جدا نکنید. اگر احساس خارش پوستی کردید استفاده از آلوئه را برای درمان جوش را متوقف کنید. در این صورت از محصولات ملایم تری چون کرم ضد جوش نوتروژینا استفاده کنید. محصولاتی که مناسب با پوست های حساس باشند.

آلوئه ورا برای پوست های سوخته

آلوئه ورا برای پوست سوخته

اگر پوست شما سوخته است آلوئه ورا به شما کمک خواهد کرد تا زودتر پوست خود را درمان کنید. و به راحتی آن را به صورت ابتدایی اش در بیاورید. سوختگی در اثر آب داغ و یا آتش و یا حتی سوختگی در اثر آفتاب را می توانید با این گیاه درمان کنید. آلوئه ورا برای پوست های سوخته به مانند یک کرم ترمیم کننده عمل می کند. و به پوست شما کمک می کند تا بتواند سریع تر خودش را باز سازی کرده و ترمیم نماید. کافی است ژل داخل برگ آلوئه ورا را بیرون بیاورید. و در طول روز سه تا چهار بار آن را بر روی موضعی که سوخته است قرار دهید. خواهید دید که ژل آلوئه ورا چقدر پوست شما را آرام تر می کند و التهابات و قرمزی های سوختگی را از بین می برد.

آبرسانی پوست های دهیدراته

آلوئه ورا برای پوست کم آب

آب یکی از مهم ترین ترکیباتی است که در بدن ما وجود دارد. و حتی قسمت مهم از پوست کل بدن ماست. تمامی پوست ها به آب نیاز دارند. پوست های چرب و نرمال و خشک و مختلط همگی به آبرسانی نیاز دارند. و آبرسانی کردن یکی از مهم ترین کارهایی است که از مشکلات پوستی پیش گیری می کند. کم آبی پوست با اصطلاح دهیدراته بودن هم خوانده می شود. به این معنا که پوست شما آب کمی دارد. و نیاز دارد این آب و رطوبت را برای پوست خود تامین کنید. استفاده از آلوئه ورا برای پوست های کم آب به سرعت به تامین رطوبت پوست کمک می کند. از قدیم به این منظور از ژل آلوئه ورا برای آبرسانی پوست استفاده می کرده اند. اگر پوست شما کم آب است و یا می خواهید به صورت طبیعی آبرسانی اش کنید از آلوئه ورا استفاده کنید. در هفته دو تا سه بار می توانید با قرار دادن ژل آلوئه ورا به تامین آب برای پوست خود کمک کنید. اگر می خواهید کیفیت آبرسانی را بیشتر و بهتر کنید می توانید از یک دستگاه بخور سرد نیز استفاده کنید. و آبرسانی را کامل تر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *